Sokół Przytkowice- LKS Żarki 0:2

W 18 kolejce do Przytkowic zawitała drużyna  LKS Żarki. Nasi piłkarze chcieli  się zrewanżować za porażkę z rundy jesiennej i zdobyć długo wyczekiwane 3pkt. Już w 5min. po błędzie prawego obrońcy gości do piłki dopadł Ostafin dograł na przedpole do Zająca, a ten uderzeniem z pierwszej piłki starał się zaskoczyć bramkarza przeciwników, lecz jego uderzenie przeleciało nad poprzeczką. W 13min. dośrodkowanie z rzutu wolnego na bramkę starał się zamienić Arkadiusz Monica, lecz w dogodnej sytuacji uderzył głową obok lewego słupka. W 17min. bardzo dobre uderzenie Flaki obronił bramkarz gości. Nie wykorzystane sytuacje szybko się zemściły, gdyż w min.18 sędzie podyktował karnego dla gości. Bardzo dobrą kontrę Żarek w polu karnym zatrzymał ratunkowym wślizgiem Mateusz Żak. Rzut karny wykorzystał Kucza i było 0:1 dla przeciwników. Jeszcze przed przerwą sytuacje mieli goście,lecz ich uderzenia były blokowane. W drugiej połowie na boisku pojawił się Łukasz Waga, zmieniając Krystiana Smajka. W 55min. rzut wolny z 17m starał się wykorzystać Flaka, lecz piłka uderzona przez naszego zawodnika minęła poprzeczkę gości. W 57min. szczęście dopisało naszym piłkarzom. Uderzenie głową piłkarza Żarek ofiarną interwencją wybił z linii Paweł Godawa. W 58min. na boisku pojawił się Bogacz zmieniając Flakę.  W 64min. uderzenie z rzutu wolnego na gola starał się zamienić Godawa, lecz po raz kolejny piłka minęła bramkę gości. Nasi piłkarze w pogoni za golem musieli się otworzyć, kolejne sytuacje tworzyli sobie Waga, Monica, Mlak i Stróżyk, lecz żadna z nich nie znalazła drogi do bramki. Grając otwarty futbol trzeba być gotowy na kontry i właśnie  taką taktykę obrali goście na ostatnie minuty, a jedna z tych kontr przyniosła im bramkę. W 87min. na 0:2 podwyższył grający z numerem 6 Knapik i właściwie było po meczu. Jeszcze w 92min. nasz kapitan starał się zmniejszyć rozmiary porażki, lecz piłka zatrzymała się na murze gości. W 94min. sędzia zakończył spotkanie i z 3pkt cieszyli się goście.

Składy:

Sokół Przytkowice: Janas-M.Żak(68min Mlak)-P.Godawa-M.Waga-K.Flaka(57min Bogacz)-A.Monica-Stróżyk-Zając-Smajek(46min Ł.Waga)-Ostafin-Maziarka(80min Czara)