Autor:

Kinga Januszyk

Utworzono:

01.11.2015

Tego można było się spodziewać - te słowa doskonale podsumowują sobotnie spotkanie naszej drużyny z Zagórzanką Zagórze. Niwa Nowa Wieś zremisowała już ósmy (!) ligowy mecz w tym sezonie, a czwarty w stosunku 1:1.

W spotkaniu 13. kolejki to goście z Zagórza pierwsi zadali cios, a było to już w piątej minucie. Wówczas jeden z napastników "wyciągnął" ze strefy obronnej Lucjana Stawowczyka i zgrał futbolówkę do Mateusza Radosza. Ten z kolei posłał długie podanie akurat w to miejsce, gdzie defensora Niwy nie było, więc wychodzący z głębi pola Marcin Jarczyk znalazł się sam przed Grzegorzem Gacurem i z zimną krwią posłał piłkę do siatki.

Niwa Nowa Wieś odpowiedziała w ostatniej minucie pierwszej połowy. Po ładnie rozegranej akcji na czystą pozycję wyszedł Mariusz Piskorek, jednak śliska murawa sprawiła że bliżej do piłki miał bramkarz gości. Zawodnik Niwy zdążył jednak musnąć futbolówkę, która po odbiciu się od golkipera Zagórzanki trafiła pod nogi Kacpra Górkiewicza, a ten nie miał problemu z posłaniem jej między słupki.

Niwa Nowa Wieś rozegrała niezły mecz i w przeciągu 90 minut stworzyła sobie zdecydowanie więcej okazji do zdobycia gola od Zagórzanki, jednak była nieskuteczna. Najbliżej szczęścia był Adam Żmuda, jednak jego chytry i silny strzał z dystansu odbił się od słupka.

Niwa Nowa Wieś - Zagórzanka Zagórze 1:1 (1:1)
0:1 - Marcin Jarczyk 5'
1:1 - Kacper Górkiewicz 45'

Niwa: Grzegorz Gacur - Mateusz Śleziak, Lucjan Stawowczyk, Jakub Makowski, Bartłomiej Zwaryczuk - Łukasz Łęcki (68' Piotr Klimczyński), Mariusz Piskorek, Kacper Górkiewicz, Przemysław Oczkowski, Bogdan Swarzyński - Adam Żmuda.

Zagórzanka: Dawid Madeja - Kamil Kądziołka, Jakub Bujakiewicz, Szymon Pieczka, Mateusz Radosz - Marcin Jarczyk, Arkadiusz Biesek, Łukasz Krawczyk (65' Adrian Prażmowski), Jakub Woźniak (59' Patryk Paliwoda), Mariusz Rejdych (85' Paweł Tokarek) - Marcin Pisoda.

Żółte kartki: Lucjan Stawowczyk, Kacper Górkiewicz, Adam Żmuda, Jakub Makowski - Marcin Psioda, Arkadiusz Biesek.

Sędzia: Paweł Pilarczyk (Sucha Beskidzka).