Jałowiec Stryszawa Gospodarze

Bartosz Michałek
Grzegorz Gacur

12.10.2015

Niwa Nowa Wieś zremisowała kolejny, już szósty mecz w tym sezonie na boiskach wadowickiej okręgówki. Tym razem drużyna Kamila Żmudy podzieliła się punktami z Jałowcem Stryszawa, a obie ekipy nie potrafiły zdobyć ani jednej bramki.

Przez cały mecz piłkarzom obu drużyn towarzyszyło przenikliwe zimno i porywisty wiatr, co nie jednokrotnie utrudniało grę, tym bardziej że zawodnicy obu ekip nie rzadko grali długą piłką.

W pierwszej połowie najlepszą okazję do zdobycia gola w obozie Niwy miał Adam Żmuda. Napastnikbiało-niebieskichzakończył kontratak naszego zespołu strzałem z 25 metrów, jednak Łukasz Kobiałka wybił piłkę na rzut rożny końcówkami palców. Inna sprawa, że strzał był niemal w środek bramki.

W odpowiedzi najskuteczniejszy zawodnik gospodarzy Tomasz Świerkosz próbował zaskoczyć Damiana Pałamarczuka płaskim strzałem z szesnastu metrów, jednak golkiper Niwy był na posterunku i bez problemów wyłapał to uderzenie.

W drugiej połowie Jałowiec był bliski gola po strzale...Bartłomieja Zwaryczuka. Piłka odbiła się od obrońcy Niwy i o centymetry minęła słupek bramki Niwy.

Po przeciwnej stronie kilka chwil później dryblował Mariusz Piskorek. Pomocnik Niwy próbował minąć jednego z obrońców, ale został powalony na murawę - gwizdek arbitra jednak milczał.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry piłkę meczową miał Mateusz Śleziak. Defensor Niwy wykonywał rzut wolny pośredni z osiemnastu metrów, jednak trafił w wybiegającego z muru zawodnika, a chwilę później arbiter meczu zagwizdał po raz ostatni.

Jałowiec Stryszawa - Niwa Nowa Wieś 0:0

Jałowiec: Łukasz Kobiałka - Jacek Bartyzel, Piotr Pindel, Krzysztof Jodłowiec, Bartłomiej Iciek - Kamil Gazurek, Grzegorz Jodłowiec, Tomasz Okrzesik, Arkadiusz Szwed - Robert Głuszek, Tomasz Świerkosz.

Niwa: Damian Pałamarczuk - Bartłomiej Zwaryczuk, Lucjan Stawowczyk, Wojciech Góral, Mateusz Śleziak - Łukasz Łęcki, Mariusz Piskorek, Bogdan Swarzyński, Jakub Makowski (74' Bartosz Michałek), Przemysław Oczkowski - Adam Żmuda.

Żółte kartki: Mariusz Piskorek, Wojciech Góral.

Sędzia: Marcin Biros (Libiąż)