KS Chełmek Gospodarze

Grzegorz Gacur
Jakub Makowski

27.09.2015

Niwa Nowa Wieś w sobotnie popołudnie odniosła bardzo cenne zwycięstwo w Chełmku. Nasza drużyna, która w pierwszej części gry prezentowała się bardzo przeciętnie i przegrywała jedną bramką, w przerwie przeszła istną metamorfozę i w drugiej części gry zaaplikowała biało-zielonym cztery gole.

Po kwadransie gry to gospodarze cieszyli się z prowadzenia. Bartłomiej Mika zagrał do Dominika Bachowskiego, który szansy nie zmarnował i pokonał Damiana Pałamarczuka.

W pierwszej części gry nic nie wskazywało na to, że wydarzenia na boisku tak diametralnie się zmienią. Na szczęście Niwa Nowa Wieś doznała w szatni pozytywnego wstrząsu, a kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry sygnał do odrabiania strat dał Łukasz Łęcki, który wykończył akcję Piotra Klimczyńskiego.

Po godzinie gry nowowsianie objęli prowadzenie. Tym razem skrzydłem ruszył Adam Żmuda, a zagranie szybkiego napastnika naszej drużyny wykorzystał Kacper Górkiewicz, który zdobył pierwszą ligową bramkę w obecnym sezonie.

W 73 minucie było już po meczu. Tym razem Piotr Klimczyński wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości, natomiast już w doliczonym czasie gry gospodarzy dobił Bogdan Swarzyński, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

KS Chełmek - Niwa Nowa Wieś 1:4 (1:0)
1:0 - Dominik Bachowski 15'
1:1 - Łukasz Łęcki 47'
1:2 - Kacper Górkiewicz 60'
1:3 - Piotr Klimczyński 73'
1:4 - Bogdan Swarzyński 90'+

KS Chełmek: Mateusz Plata - Bartłomiej Kumanek, Jakub Sidor, Grzegorz Kantek, Michał Domżał - Kamil Pater, Dominik Bachowski, Tomasz Kustra (77' Tomasz Wójcik), Arkadiusz Żurawik - Bartłomiej Mika (80' Szymon Kępka), Michał Kysiak.

Niwa: Damian Pałamarczuk - Bartłomiej Zwaryczuk, Lucjan Stawowczyk, Wojciech Góral, Mateusz Śleziak - Łukasz Łęcki (75' Jakub Makowski), Bartosz Michałek, Kacper Górkiewicz, Piotr Klimczyński - Bogdan Swarzyński, Adam Żmuda (86' Sebastian Luranc).

Żółte kartki: Jakub Sidor, Grzegorz Kantek, Bartłomiej Mika - Lucjan Stawowczyk, Jakub Makowski.

Sędzia: Michał Kudela (Wadowice)