Autor:

Kinga Januszyk

Utworzono:

25.08.2015

Niwa Nowa Wieś zremisowała na własnym stadionie z Orłem Ryczów 3:3 (1:1) w meczu drugiej kolejki wadowickiej"okręgówki". Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach meczu, kiedy to nasza drużyna doprowadziła do remisu.

Zanim jednak do tego doszło, to kibice zasiadający na stadionie w Nowej Wsi byli świadkami istnej wymiany ciosów, którą rozpoczął w pierwszej połowie Adam Żmuda. Napastnik Niwy Nowa Wieś rozpoczął strzelanie strzałem z rzutu karnego, po tym jak chwilę wcześniej został faulowany. Niestety chwilę później był już remis, bo goście doprowadzili do remisu - również strzałem z "jedenastki". Gola zdobył Marcin Główczak.

Druga połowa rozpoczęła się dla naszej drużyny najgorzej jak mogła, bo goście z Ryczowa zdobyli dwie kolejne bramki jeszcze przed upływem pięćdziesiątej minuty. Najpierw Grzegorz Pater wpadł w pole karne i silnym strzałem nie dał szans Damianowi Pałamarczukowi na skuteczną interwencję, natomiast chwilę później ponownie Pater, tyle że Adrian w podobny sposób zdobył kolejnego gola.

Kiedy wydawało się, że drużyna Kamila Żmudy znajduje się na łopatkach, to do akcji wkroczył Bogdan Swarzyński, który poderwał swoich kolegów. Pomocnik Niwy wyskoczył najwyżej i celnym strzałem znalazł sposób na bramkarza przyjezdnych.

Mijała minuta po minucie, aż w końcu trener Niwy zdecydował się na wprowadzenie na plac gry Łukasza Łęckiego. Do końca spotkania pozostały dosłownie sekundy, ale tak krótki czas wystarczył młodemu zawodnikowi Niwy, aby ten zapisał się w protokole meczowym.
Najpierw do bezpańskiej piłki tuż przed polem karnym wyskoczył Wojciech Góral, wygrał pojedynek powietrzny z jednym z rywali, a futbolówka spadła pod nogi wspomnianego Łęckiego. Młody napastnik biało-niebieskich bez namysłu huknął ile sił w nogach, nie dając szans golkiperowi Orła na skuteczną interwencję, tym samym ratując punkt naszej drużynie.

Niwa Nowa Wieś - Orzeł Ryczów 3:3 (1:1)
1:0 - Adam Żmuda 38' (k)
1:1 - Marcin Główczak 43' (k)
1:2 - Grzegorz Pater 48'
1:3 - Adrian Pater 49'
2:3 - Bogdan Swarzyński 58'
3:3 - Łukasz Łęcki 90'+4

Niwa: Damian Pałamarczuk - Bartosz Michałek, Lucjan Stawowczyk, Wojciech Góral, Bartłomiej Zwaryczuk - Przemysław Tlałka (73' Piotr Zacny), Bogdan Swarzyński, Przemysław Oczkowski - Kacper Górkiewicz (65' Paweł Brańka), Adam Żmuda, Piotr Klimczyński (90' Łukasz Łęcki).

Orzeł: Daniel Świergosz - Bartłomiej Kozioł, Paweł Chlebicki, Mateusz Folga, Dawid Pluta - Piotr Włosiak (90'+2 Bartłomiej Mozgała), Marcin Główczak, Łukasz Chlebicki, Maciej Zębala - Arkadiusz Knapik (46' Grzegorz Pater), Adrian Pater.

Sędziował: Dominik Nędza (Chrzanów)

Żółte kartki: Damian Pałamarczuk, Wojciech Góral, Bartosz Michałek, Przemysław Tlałka - Bartłomiej Kozioł, Piotr Włosiak, Marcin Główczak, Łukasz Chlebicki, Adrian Pater.